Amundsen řekl – destilujeme, destilujeme, destilujeme…

01.03.2011 19:12

Loni v říjnu oslavila vodka Amundsen desáté narozeniny. Dozrála do jemnější chuti a nové láhve. Výrobek božkovského Stocku prý pomáhali omladit i odborníci z Norska. Vodku dali poslepu ochutnat tisícovce respondentů a ti ji nerozeznali od nejlepších a nejprestižnějších značek. 

Konzumenti absolvovali takzvané slepé testy, nevěděli tedy, jaké značky vodky degustují. "Na základě těchto testů jsme si ověřili, že Amundsen vodka může chuťově směle soupeřit i s prestižními importovanými značkami," řekl marketingový ředitel Stocku Plzeň Tomáš Tarcala v rozhovoru pro server idnes.cz.

Vodka Amundsen je vyráběna z nejjemnějšího šestinásobně destilovaného obilného lihu a kvalitní měkké plzeňské vody zbavené všech nežádoucích minerálních látek a sebemenších nečistot několikanásobnou filtrací přes přírodní uhlíkové filtry. „Takový produkt z obilného lihu je na českém trhu unikát“ říká mediální zástupce firmy Stock Jiří Janoušek. Nenapodobitelnou chuť dodávají vodce Amundsen nejen prvotřídní suroviny, ale rovněž osvědčená skandinávská technologie výroby. Ta spočívá v několikanásobné filtraci vodky přes aktivní dřevěné uhlí, které je speciálně pro vodku Amundsen vyráběno z tvrdého dřeva javoru, břízy či buku. Díky kvalitním surovinám a speciálnímu výrobnímu postupu je vodka Amundsen dokonale čistá a lahodně jemná.

Pro vodku je Česko mimořádně konkurenčním prostředím. Výrobek musí tedy mít vynikající parametry a příznivou cenu. Loni prodal Stock více než jeden milion litrů Amundsen vodky, která je podle údajů agentury Data Servis třetí nejprodávanější vodkou v gastronomii s tržním podílem zhruba 10,5 %. Na první příčce je Božkov vodka s podílem 27,5 %.

 Přijďte na Amundsen párty 7. března na Sesternu a ochutnejte ledovou svěžest.