Co tělu dodá jeden litr piva

29.04.2011 18:27

Pivo je možné vnímat nejen jako nápoj vhodný k utišení žízně, ale též jako nápoj jisté nutriční hodnoty s vhodně vyváženým obsahem iontů, minerálních látek, vitaminů a polyfenolů. Je třeba si uvědomit, že příznivé účinky piva na lidský organismus se mohou projevit pouze při jeho pravidelné, avšak střídmé konzumaci.

Minerály:
vápník 7 %, fosfor 2 %, hořčík 49 %, draslík 12 %, sodík 5 %, chloridy 12 %, zinek 10 %.

Vitamíny:
B1 – thiamin 3 % – podílí se na odbourávání sacharidů, má význam pro správnou funkci periferních nervů a svalů.
B2 – riboflavin 20 % – je součástí důležitých flavoproteinových enzymů, podporuje stálou regeneraci epidermis, normální vývoj vlasových folikulů a mazových žláz. Jeho nedostatek se projevuje svěděním kůže. Celkově se podává při léčbě zánětlivých změn v ústních koutcích. Podle klinických zkušeností se někdy podává i u onychodystrofií, seboroické dermatitidy a akné i rosacey – i když jen se střídavým efektem.
B3 – niacin 45 % (kyselina nikotinová a její amid) – podílí se na správné tvorbě vláken v základní vrstvě epidermis. Niacin působí jako látka rozšiřující cévy – doporučuje se v léčbě poruch periferního prokrvení.
B6 – pyridoxin 31 % – a chemicky příbuzné látky působí jako koenzymy četných enzymů v tkáňovém metabolismu jater, nervové soustavy a kůže. Nedostatek pyridoxinu vede k poruše metabolismu, triptofanu – důsledkem je zvýšená citlivost kůže na světlo. Vyšší přísun může vyvolat projevy akné.
B11 – kyselina listová 52 % – podporuje tvorbu červených krvinek, metabolismus aminokyselin a obnovu veškerých buněk v těle. Příznivě působí hlavně u chorob krvetvorby, celkově se podává při léčbě lupénky. V kombinaci a vitaminem B12 se podává u některých poruch pigmentace – např. u vitiliga.

Polyfenoly obsažené v pivu mají antioxidační účinky a mohou chránit před škodlivým působením volných radikálů, které mají podíl na rozvoji kardiovaskulárních onemocnění a nádorového bujení.  Ze spektra polyfenolů a fenolických látek pocházejících ze sladu bychom měli zmínit katechin, epikatechin a xanthohumol, který má antikarcinogenní účinky.

Flavonoidy mohou také umocňovat protisrážlivý účinek alkoholu.
Hořké chmelové látky podporují sekreci žluče a trávicích šťáv, které pozitivně ovlivňují trávení.
Fytoestrogeny obsažené v pivu působí na řadu metabolických procesů v organismu.

Pivo jako nápoj izotonický až má schopnost rychle přecházet do organismu a upravit rovnováhu metabolických pochodů.